Hindistan’da yaşamakta olan ve 13 yaşında olan Gajesh Naik, popüler bir Blockhain ağı olan Polygon’un önemli isimlerinden. Peki, bu durum nasıl oluyor da milyon dolarlık projenin yöneticisi oluyor?

Kripto paralar günden güne artmaya devam ediyor. Daha fazla önem kazanan kripto paralar, kimi yatırımcıların ilgisini ve yeni piyasaların oluşmasını sağlıyor. Naik, yaşamını Hindistan’da sürdüren milyonlarca genç çocuktan birisi. Henüz 8 yaşındayken yazılımla ilgilenmeye başlıyor.

O dönemlerde yalnızca dört işlem bilecek kadar matematik bilgisinin olduğunu iddia ediyor. Tamamen çocuklar için oluşturulmuş olan yazılım eğitimlerinden destek alıyor. Buralarda öğrendiği bilgiler ve kendi zekasıyla beraber Naik, geleceğini maddi olarak garantiye almış duruda. Genç çocuk, şu an için 13 yaşında ve 8 milyon dolar hacimli bir kripto para projesinin en önemli geliştiricilerinden birisi.

İşte 13 yaşındaki o çocuk: Gajesh Naik

Küçük çocuk, geride bıraktığımız 5 yıl içerisinde C, C++, Java, JavaScript ve Solidity gibi yazılım dillerini öğreniyor. Bu diller, özellikle de Ethereum tabanlı akıllı sözleşmeler yaratmak için büyük önem arz ediyor. İşte bu yeteneğini kullanmak için kripto para sektörü ile ilgili araştırmalar yapan genç çocuk, Arjun Kalsy isimli bir kripto para geliştiricisine mesaj atmaya karar veriyor. Atılan bu mesaj, Naik için yeni bir dönemin başlamasını sağlıyor. Peki kim di bu Arjun Kalsy?

Ethereum ağına bağlı bir proje olan Polygon’un bir numaralı ismi olan Kalsy, Linkedln hesabına gelen mesajı önce umursamıyor. Çünkü bu mesajda, sadece 13 yaşında olan bir çocuğun kripto para geliştiricisi olduğu yazıyor ve Kalsy’nin projesinde yer almak istediğinden bahsediliyordu. Konuyla ilgili açıklamalar yapan Kalsy, mesajı ilk bir ay boyunca önemsemediğini çünkü mesaj sahibinin 13 yaşında olduğuna bile inanmadığını söylüyor. Kalsy, birkaç mesaj daha aldıktan sonra Naik ile görüşmeye karar veriyor ve sonrası, her iki taraf için de yepyeni kapılar açıyor.

13 yaşındaki küçük çocuk ile görüşme yapan Kalsy, bu çocuğun Polygon’a bağlı bir DeFi projesi olan PolyGaj’ın başına geçirmeye karar veriyor. Bunun üzerine görüşmeleri sürdüren ikili, iş ile alakalı tüm ayrıntılarda anlaşmaya varıyor. İşe başlayan Naik, belirlenen süre içerisinde PolyGaj’ı tek başına geliştirmeyi başarıyor. İşte bu durum, 13 yaşındaki küçük çocuğun devasa bir projenin başına geçmesini sağlarken Kalsy’nin de gözünün arkada kalmamasını sağlamış oluyor. Şu an her iki taraf da yapılan bu anlaşmadan fazlası ile memnun.

Kaynak: Toiyeubitcoin ve Webtekno siteleri.

Not: El Salvador Bitcoin’i yasal hale getirdi! yazımız ilginizi çekebilir.

10 thoughts on “Milyar Dolarlık Kripto Para Projesindeki 13 Yaşındaki Yönetici: Gajesh Naik”

Comments are closed.