Fenerbahçe ligin 24. haftasında evinde ağırlamış olduğu ezeli rakibi Galatasaray’a yemiş olduğu tek golle mağlup oldu. Fenerbahçe’nin bir golü, VAR incelemesi sonrası iptal edildi. Yeni transferi Mostafa Mohamed ile gölü bulan Galatasaray liderlik koltuğunu da bu galibiyet ile geri aldı.

32 YIL SONRA BAŞARDI

Sarı-kırmızılılar, 32 yıl sonra art arda iki lig maçında Fenerbahçe’yi deplasmanda yendi.

Maç Sonu Fatih Terim’in Açıklamaları;

Babamın ruhu şad olsun, bu galibiyeti ona armağan ediyorum. Bir de galibiyeti gerçek sağlık çalışanlarına armağan ediyorum. Oyunun ve topun hakimi olacağımızı biliyorduk. Deplasman veya içerisi oyun tarzımızdan ödün vermedik. Özellikle ilk 30 dakikada yüzde 60’lara varan bir oyun anlayışı pas anlayışıyla sahadaydık. Dünya çapında bir hakemimiz var Cüneyt Çakır, VAR’da da Ali Palabıyık…

“Biz bu tip pozisyonların azından çok penaltı yedik. Donk’a yapılan pozisyona nasıl VAR müdahele etmedi anlamış değiliz. Martin Linnes’in pozisyonu tartışılabilir ama Donk’un ki tartışmasızdı. Bize sürpriz gelecek bir şeyle karşılaşmadık. Dediğim gibi bizim kendimize ait bir oyun anlayışımız var bundan da vazgeçmedik. 9 dakika uzatma verildi, bu dakikalar sıkıntılı geçti ama o dakikaları da iyi geçtik. Bütün oyuncularımı kutluyorum, lider olunacak yerde lider olduk. Oyunu kaybetme korkusunu hiç yaşamadık. Başkanımızdan yönetime camiamıza taraftarımıza hayırlı olsun.”

Maç Sonu Erol Bulut’un Açıklamaları;

“Kalemize gelen ilk top gol oldu. Bir penaltı pozisyonumuz var. Cisse’ye çekme var mı yok mu bilmiyorum. Taraftarımızı üzdüğümüz için üzgünüz İptal edilen bir golümüz var. Gol mü değil mi bilmiyorum, izlemedim. Zaten bize karşı çizgiler farklı çiziliyor. Oyunun geneline baktığımızda çok daha fazla pozisyona giren bir Fenerbahçe vardı. Ofsayt pozisyonunda çizgiler Fenerbahçe’ye farklı çiziliyor.”